Żywice DSM do budowy rur i zbiorników ciśnieniowych

 

DSM Composite Resin oferuje szeroki wybór żywic do budowy rur i zbiorników ciśnieniowych skupiajac sie na dostarczaniu rozwiazań o najlepszym współczynniku kosztów do własciwosci przetwórczych i parametrów gotowych wyrobów. Każda z żywic dedykowanych do produkcji rur i zbiorników charakteryzuje się odpowiednio skomponowanymi własnościami przetwórczymi dostosowanymi do takich metod produkcji jak nawijanie (filament winding) oraz odlewanie odśrodkowe (centrifugal casting). W zależności od transportowanych i przechowywanych w rurociagach i zbiornikach substancji chemicznych oraz temperaturach pracy i ćisnieniach roboczych stosowane są odpowiednie żywice oraz zbrojenia i materiały pomocnicze.

Klasyfikacja żywic poliestrowych wg DIN EN 13121 oraz wybrane żywice DSM :

1

Partnerzy Baltazar Kompozyty Sp., z o.o. budujacy rury i zbiorniki cisnieniowe mogą otrzymać nie tylko wsparcie techniczne i technologiczne przy wdrazaniu materiałów żywic DSM ale także dokument „Zaleceń Technologicznych” w którym technicy DSM wskazują jakie zywice są rekomendowane do budowy rur i zbiorników dla wybranych związków chemicznych, ich stężeń i temperatur pracy a także rekomendowane są rodzaje zbrojeń, system akceleracji i utwardzania oraz dotwardzania gotowych elementów.

Rekomendacje dotyczą także kontaktu z żywnością, wodą pitną i podobnych zaleceń.

Testy odpornosci chemicznych żywic są przeprowadzane w laboratoriach DSM wg norm:

DIN 53393 obciążenia w jednej fazie (płynnej)

ASTM C 581 obciążenia w 2 fazach (płynnej i gazowej)

DIN EN 13121 dotyczy zbiorników i pojemników poliestrowo szklanych w konstrukcjach naziemnych.

Wymienione wyżej żywice serii Palatal, Synolite i Atlac są dostepne w ofercie Baltazar Kompozyty wraz ze specjalnymi zywicami elestyfikujacymi jak np. Palatal E 200-01 oraz odpowiednimi systemiami akceleracji, utwardzania i specjalistycznymi zbrojeniami szklanymi.

Żywice uniepalnione, oraz uniepalnione i odprowadzajace ładunki elektrostatyczne żetkoty i topkoty produkcji BUEFA Gelcoat Plus są uzupełnieniem naszej oferty produktów specjalnych do budowy rur i zbiorników ciśnieniowych.

Zapraszamy do kontaktu i wypróbowania żywic DSM Composite Resins i produktów BUEFA Gelcoat Plus.

 

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołacz do Newslettera

 

Jarosław Koksanowicz

Przedstawiciel Handlowy
Doradca techniczny

Biuro w Jeleniej Górze
kom. 605 078 871
fax 58 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2010_koksanowicz_200x170